Loket

loket ptaciToto město při návštěvě Sokolova a okolí nesmíte minout. Je to nádherné starobylé město, jehož dominantou je hrad Loket, který stojí na skále v ohybu řeky Ohře. V samotném městě můžete bloudit mezi historickými domy, anebo se procházet po zbytcích městských hradeb. V areálu hradního komplexu, který je celoročně otevřen, naleznete působivou expozici Právo útrpné, kde v jednotlivých kobkách pohybující se figuríny v životní velikosti předvádějí různé způsoby mučení. Dále zde naleznete výstavu porcelánu z minulého století i současnosti. Ve městě je velké množství restaurací...
Číst více

Svatošské skály

svatosskeskalySvatošské Skály najdete na levém břehu řeky v blízkosti Karlových Varů, u obce Doubí. Jedná se o skupinu mohutných žulových skal, která byla vyhlášena chráněnou rezervací již v roce 1933. Svatošské skály jsou velmi lákavou lokalitou pro svojí přírodní krásu. V místě naleznete i restauraci se zahrádkou pro odpočinek, která je hojně navštěvovaná návštěvníky na zdejší cyklostezce.
Místo naleznete 15 minut autem od města Sokolov, nebo si můžete udělat výlet na kole po zdejší cyklostezce, která vede podél řeky Ohře.

 

...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.