Bar - Restaurant Udírna

Udirna JH

Zážitková kuchyně sází na jednoduché menu, vždy ale založené na dobrých surovinách, čerstvých bylinkách a otevřeném ohni. Při přípravě jídel se můžete kuchařům dívat pod ruce, jak vám pokrm připravují. Ať ochutnáte pořádnou porci medovo-šalvějových žeber, zaříznete se do hovězího steaku ,nebo ochutnáte vepřovou specialitu v podobě Krajcpánků budete spokojeni.

Cena jídel od 145–360 Kč, pivo 0,5l – 28 Kč.

...
Číst více
Barracuda Caribbean Cocktail Bar

barracuda-caribbean-coctail-bar

Barracuda bar patří k oblíbenějším podnikům v Karlových Varech. O tom, že rozhodně stojí za návštěvu, svědčí nejen obsazené stoly a zaplněný parket. Každý pátek a sobotu si můžete zatancovat na hudební hity z 80. a 90. let. Příjemnou atmosféru doplňují samozřejmě dobré drinky a příjemný personál. Můžete ochutnat kromě klasických drinků i originální cocktaily namíchané podle vlastní receptury.<...
Číst více

Horský hotel Belvedér

belvederHotel má vlastní kuchyni a restauraci. Jakmile do ní vstoupíte, ocitnete se rázem tisíce mil daleko od Šumavy na Dalekém západě. Prostorná restaurace je totiž zařízená ve stylu country. Jídelna je rozdělená na menší salóny, které zaručují určité soukromí a nerušený hovor. belveder2V restauraci se pohodlně nají až 100 lidí. V létě si můžete vychutnat svoje jídlo na terase s ob...
Číst více

PROHLÍDKOVÝ OKRUH MĚSTEM HRADČANY

Město Hradčany vzniklo jako třetí v pořadí pražských měst po roce 1320 za vlády krále Jana Lucemburského. Plná práva svobodného královského města dostalo až za vlády císaře Rudolfa II. Prohlídku můžeme začít na Pohořelci a pak na ni navázat návštěvou Pražského hradu nebo naopak. Pokud nepůjdeme do interiérů, postačí nám 2 hodiny, jinak počítejme s půldnem.

Pohořelec

Pohořelec je jedním ze tří náměstí tohoto nejmenšího pražského města. Název je odvozen od častých požárů. Pomník, představující dva významné hvězdáře, Johanna Keplera a Tycho Brahe, připomíná, že za vlády Rudolfa II. zde byl dům, ve kterém právě druhý z nich bydlel. Zemřel v Praze v roce 1601 a je pohřben v kostele P. Marie před Týnem.

Strahovského klášter

Areál Strahovského kláštera vznik...
Číst více

Strahovská knihovna

STRAHOVSKÁ KNIHOVNA

Klášter premonstrátů na Strahově - Stálá expozice historické bibliotеky (kabinet kuriozit, Theologický a Filozofický sál)

Otevřeno denně: 9.00–12.00, 13.00–17.00

Privátní prohlídky: tel.: +420 602 190 297

...
Číst více
Bílá v Beskydech

Bílá v BeskydechLanovka s krásnými výhledy na hřebeny Beskyd, v létě dětský park s lanáčkem a dalšími desítkami atrakcí, single trails, obora s divokou zvěří, tematické rodinné stezky, wellness. V zimě denně upravované sjezdové a běžecké tratě, zimní dětský lyžařský park s největší lyžařskou školou na Moravě… To vše jen na Bílé.

...
Číst více
Rodný byt Bedřicha Smetany

rodny-byt-bedricha-smetany

V přízemních prostorách bývalého zámeckého pivovaru, kde se v roce 1824 narodil Bedřich Smetana, je zřízena expozice, která připomíná dobu skladatelova dětství v Litomyšli. Návštěvníkovi se snaží přiblížit atmosféru tehdejší domácnosti Smetanových, rodinný život, s ním související události a ve výběru pak také jejich odraz ve Smetanově tvorbě.

Otevřeno: duben, ří...
Číst více

Pivovar Radegast

pivovar-radegast

Pivovar Radegast v Nošovicích

Zveme vás do pivovaru v Nošovicích, který nese jméno po starém slovanském bohu Radegastovi. Na prohlídce se seznámíte s historií pivovaru a varním procesem výrazně hořkého piva Radegast. Navštívíte výrobní provozy. Poznáte, jak se v pivovaru vyrábí slad z vybraného hanáckého ječmene. Ve varně, samém srdci pivovaru, uvidíte pivovarské pstruhy dohlížející na to, že varní voda má výbornou kvalitu. Ze speciální ...
Číst více

Pivovar a restaurace Černý Orel

pivovar-cerny-orel

Nadchne všechny milovníky dobrého piva a jídla. Nabídka čtyř druhů zde vařených piv se mění každý měsíc. Vychutnáte si i místní speciality, při jejichž přípravě se často používá pivo a slad. Velmi příjemný interiér, jehož součástí je samotná varna piva. Navíc tu narazíte na milou a ochotnou obsluhu. Tato restaurace je velmi oblíbená, proto se k večeru velmi rychle zaplní. Doporučujeme udělat si rezervaci.


Číst více

Brněnské podzemí

Brno podzemíBrněnské podzemí ve třech zpřístupněných částech láká k nahlédnutí pod povrch ulic a náměstí. Nejrozsáhlejší je Labyrint pod Zelným trhem, historicky nejstarším veřejným prostranstvím ve městě, se zajímavou prohlídkovou trasou. Do podzemí se podíváte také při prohlídce Mincmistrovského sklepa na Dominikánském náměstí a Kostnice pod kostelem sv. Jakuba. V největší kostnici v Česku a druhé největší v Evropě jsou uloženy ostatky více než 50 tisíc zemřelých. Zážitkem je i prohlídka moderních kolektorů, tedy tunelů, které slouží pro ukládání inženýrských sítí.

 

Otevřeno:

<...
Číst více
Brněnské podzemí

Brno podzemíBrněnské podzemí ve třech zpřístupněných částech láká k nahlédnutí pod povrch ulic a náměstí. Nejrozsáhlejší je Labyrint pod Zelným trhem, historicky nejstarším veřejným prostranstvím ve městě, se zajímavou prohlídkovou trasou. Do podzemí se podíváte také při prohlídce Mincmistrovského sklepa na Dominikánském náměstí a Kostnice pod kostelem sv. Jakuba. V největší kostnici v Česku a druhé největší v Evropě jsou uloženy ostatky více než 50 tisíc zemřelých. Zážitkem je i prohlídka moderních kolektorů, tedy tunelů, které slouží pro ukládání inženýrských sítí.

 

Otevřeno:

Labyrint pod Zelným trhem: ...
Číst více

Hrad Kotnov a Bechyňská brána

Nejstarší památka v Táboře z druhé poloviny 13. století. Čas a požáry způsobily pokles obraného významu hradu natolik, že byl v roce 1612 – 1613 přeměněn na pivovar. Zachovala se jediná ze čtyř věží hradu zvaná Kotnov a je přístupná veřejnosti. Naleznete zde expozici „Život a práce středověké společnosti“. V areálu je též expozice „Táborský poklad“, kde je uloženo téměř 4 000 stříbrných mincí. K hradu se dostanete z náměstí Klokotskou ulicí.

Otevírací doba: květen–září: po–ne 9.00–17.00
Vstupné: Bechyňská brána 40 Kč, vyhlídková věž Kotnov 20 Kč, noční prohlídka hradu 60 Kč, Táborský poklad otevřen celoročně, vstupné 20 Kč

...
Číst více
Hrad Špilberk

Hrad-Spilberk-2

Královský hrad ze 13. století, přestavěný během 17. a 18. století na barokní pevnost, býval nejproslulejší věznicí v celé habsburské monarchii zvanou „žalář národů“. Dnes je sídlem Muzea města Brna s expozicemi věnovanými historii hradu a města a příležitostnými výtvarnými výstavami. Veřejnosti jsou rovněž přístupné kasematy – temné prostory v opevnění, původně sloužící jako úkryt vojáků, později jako vězení pro nejtěžší zločince. Konají se zde také kultur...
Číst více


tagy: Klatovy
Hrad Švihov

klatovy svihovPozdně gotický vodní hrad v lukách při řece Úhlavě severně od Klatov byl založen roku 1480 Půtou Švihovským, tehdy jedním z nejbohatších a nejvlivnějších mužů v Čechách. První část hradu byla dokončena roku 1489, celý pak roku 1510. V 18. století byla celá stavba přestavěna na sýpku, v polovině 20. století byl hrad obnoven a zpřístupněn veřejnosti. Zajímavost - hrad s opevňovacím vodním systémem patřil k nejlepším pevnostem své doby.

...
Číst více
Hrad a zámek Jindřichův Hradec

jindrichuv-hradec zamek kom

Komplex budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci je po Pražském hradu a Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším zámeckým areálem v České republice, je národní kulturní památkou a zároveň nejvýznamnější památkou města. K nejcennějším částem gotického hradu patří gotický palác, kaple sv. Ducha, takzvaná Soudnice a unikátní černá kuchyně. V zahradě zámku stojí unikátní, bohatě zlatem zdobený hudební...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.