Pivovar Radegast

pivovar-radegast

Pivovar Radegast v Nošovicích

Zveme vás do pivovaru v Nošovicích, který nese jméno po starém slovanském bohu Radegastovi. Na prohlídce se seznámíte s historií pivovaru a varním procesem výrazně hořkého piva Radegast. Navštívíte výrobní provozy. Poznáte, jak se v pivovaru vyrábí slad z vybraného hanáckého ječmene. Ve varně, samém srdci pivovaru, uvidíte pivovarské pstruhy dohlížející na to, že varní voda má výbornou kvalitu. Ze speciální ...
Číst více

Radniční sklípek

radnicni-sklipek-stylovy-interier

Příjemná restaurace se zahrádkou na pěší zóně v Kovářské ulici, kousek od horního konce Velkého náměstí, vás překvapí pěkným interiérem a dobrou obsluhou. Výběr jídel mají sice užší, za to se snaží vařit z čerstvých a kvalitních potravin. Na jídelním lístku najdete i regionální speciality, 4 druhy piv z místních pivovarů a kvalitní moravská vína. Nebojte se požádat o přípravu pokrmu, který jste ...
Číst více

Ranč Kostelany

ranc kostelany

Divoký Západ na dosah ruky. Nejen pro milovníky koní nabízí tento ranč hotel, aquacentrum, restauraci, westernové městečko a projížďky na koních. To vše v krásném prostředí a s bohatým programem pro návštěvníky.

Cena za 2lůžkový pokoj 1000 Kč, pejskům vstup povolen, vyjížďka na koni 300 Kč/hod.

Kostelany se nachází 12 km od Kroměříže.


Číst více

Restaurace Pod věží

Pod Vezi JH

Restaurace Pod věží je umístěna v klidné části historického centra Jindřichova Hradce v boční ulici pěší zóny mezi Masarykovo nám. a nám. Míru. Na jídelním lístku naleznete kromě klasických jídel především speciality rybí a zvěřinové kuchyně, na které se restaurace hlavně orientuje. Suroviny na jejich přípravu pochází výhradně z jihočeských rybníků a lesů. V letních měsících si jídlo můžete vychutnat na venkovní terase, která je umístěna uvni...
Číst více

Restaurace a Hotel U Hrnčíře

Rest U Hrncire

Restaurace U Hrnčíře je menší podnik v krásně upravené historické budově. Vzhledem k jeho pozici je snadné navštívit i pěšky turistická lákadla Kutné Hory a je jen kousek od chrámu Svaté Barbory nebo Muzea stříbra. V letních měsících lze využít terasu s výhledem na kostel Sv. Jakuba.

Hotelová restaurace má v jídelním lístku spoustu dobrot a vládne zde milá rodinná atmosféra. Nabízejí zde rovněž výborné ubytován...
Číst více

Restaurace a kavárna Scéna

restaurace-kavarna-scena

Tato restaurace se nalézá asi 8 minut od spodního rohu Velkého náměstí v ul. Tovačovského. Její vzdušný a moderní interiér se snoubí s moderní kuchyní, kterou zde provozují zkušení kuchaři. Jídla zde připravují francouzskou metodou Sous vide, neboli vaření ve vakuu při nízkých teplotách. Tento způsob je náročnější na čas, tak počítejte s delší dobou čekání. Kromě jídel s masem tu nabízí i kvalitní těstoviny. Součástí rest...
Číst více

Restaurace Goldie

Tato hotelová restaurace Goldie láká na vynikající jídlo a širokou nabídku nápojů. Goldie se nachází v přízemní části hotelu a nabízí krásný výhled na Žižkovo náměstí, takže můžete pohodlně sledovat, kdo jde kolem a co se kde děje. Pro ještě lepší výhled máte možnost posedět na malé terase před hotelem. Bohatá výzdoba interiéru je, mimo jiné, zaměřena na nádherná zrcadla a sochy. Součástí je i café bar, kde můžete vychutnat výbornou kávu, dobře zásobený koktejlový bar a špičkové místní i mezinárodní víno a pivo. Díky kvalitě jídel patří mezi nejlepší mimopražské restaurace v zemi.

Cena jídel 250 - 500 Kč, pivo 0,4l 40Kč, víno 0,7 od 250 Kč.

...
Číst více
Restaurace Koruna

sokolov-restaurace-korun

Dobrou restauraci naleznete v centru města na Starém náměstí. Vyberete si ze široké nabídky jídel, kde kromě velkého výběru mas v různém provedení, steaků, nabízí velké saláty nebo těstoviny. Doporučujeme navštívit první patro restaurace, kde je větší klid a útulnější interiér.

 

...
Číst více
Restaurace Malý svět

restaurace-maly-svet

Na jedné z nejstarších ulic v centru města, přímo pod zámkem, se nachází Restaurace Malý svět, kde ve spojení s galerií naleznete klid pro vychutnání jídel české i mezinárodní kuchyně. Jídelní lístek zde není tak obsáhlý, zato však vaří z kvalitních a čerstvých surovin. V letních měsících lze využít střešní terasu s výhledem na zámek.

Cena jídel od 160 – 280 Kč, pivo 0,5l 35 Kč

...
Číst více
Restaurace Medité

Restaurace Medité

restaurace medite

Pokud máte chuť na španělské tapas a posezení s přáteli do nočních hodin u skvělého vína, tak bude tato restaurace pro vás tím pravým místem. Velmi dobrá restaurace, která je každoročně vysoko hodnocena. Vedle španělských specialit si zde můžete vybrat čerstvé mořské plody, ryby nebo masa upravené podle různých španělských receptů. Ochotný personál vám určitě dobře poradí s výběrem vín.

Cena jídel: od ...
Číst více

Restaurace U Žlutého kola

U Zluteho kola2

Říká se, že láska prochází žaludkem a tak doufáme, že si naši restauraci zamilujete. U nás se můžete těšit na posezení v příjemné prostředí a zajímavý výběr specialit a nápojů. Uvítá vás klidná příjemná atmosféra se vstřícným profesionálním personálem. Zajistíme také pořádání slavnostních hostin (narozeniny, firemní večírky, svatby, apod.).

Cena jídel: od 80 -170 Kč, pivo 0,5 27 Kč, víno 0,7...
Číst více

Restaurant Bohem

restaurace-bohem

Tato luxusní restaurace je součástí hotelu Aplaus. Naleznete zde stylové prostředí a menu, ve kterém nechybí ani jídla dle M. D. Rettigové, která v Litomyšli strávila poslední léta svého života. Zdejší samozřejmostí jsou i jídla mezinárodní kuchyně, včetně ryb a mořských plodů. Naleznete zde i kvalitní vína jak z domácích, tak ze světových vinic.

Cena jídel od 180 – 480 Kč, pivo 0,5l 45 Kč, víno 0,7l od 275 K...
Číst více

Rodný byt Bedřicha Smetany

rodny-byt-bedricha-smetany

V přízemních prostorách bývalého zámeckého pivovaru, kde se v roce 1824 narodil Bedřich Smetana, je zřízena expozice, která připomíná dobu skladatelova dětství v Litomyšli. Návštěvníkovi se snaží přiblížit atmosféru tehdejší domácnosti Smetanových, rodinný život, s ním související události a ve výběru pak také jejich odraz ve Smetanově tvorbě.

Otevřeno: duben, ří...
Číst více

Rodný dům Sigmunda Freuda v Příboře

FreudDne 6. 5. 1856 se v Příboře narodil světově proslulý psychoanalytik Sigmund Freud. Poznejte jeho život v rodném domě, kde se nachází expozice, která představí Freuda prostřednictvím jeho vlastních myšlenek. A díky moderní technice vás domem provede on sám.

...
Číst více
KRÁLOVSKÁ CESTA

Tato trasa vede historickým centrem města. Začíná u Prašné brány, v místech dnes již neexistujícího Královského dvora, odkud vedla cesta korunovačních průvodů Starým Městem pražským přes gotický Karlův most směrem k Pražskému hradu a katedrále sv. Víta. Vycházka je rozdělena na dvě části, z nichž každá může zabrat pouze půl hodiny (pokud se nebudete příliš rozhlížet) nebo cca 2 hodiny (pokud se zastavíte alespoň u doporučených objektů) a nebo cca 4 hodiny (pokud občas nahlédnete za roh či vejdete do některého interiéru).
Historie Starého Města pražského sahá do románské doby, hradby zcelující prostor města byly vybudovány ve 30. letech 13. století za vlády krále Václava I.

...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.