Ve městě, hlavně v historickém centru a kolem náměstí, naleznete řadu restaurací a kaváren, které vám nabídnou většinou česká jídla do 150 Kč, jako např. restaurace Slunce nebo U Komínků. Můžete ochutnat litomyšlské pivo v restauraci Veselka.

 

Restaurant Bohem

restaurace-bohem

Tato luxusní restaurace je součástí hotelu Aplaus. Naleznete zde stylové prostředí a menu, ve kterém nechybí ani jídla dle M. D. Rettigové, která v Litomyšli strávila poslední léta svého života. Zdejší samozřejmostí jsou i jídla mezinárodní kuchyně, včetně ryb a mořských plodů. Naleznete zde i kvalitní vína jak z domácích, tak ze světových vinic.

Cena jídel od 180 – 480 Kč, pivo 0,5l 45 Kč, víno 0,7l od 275 K...
Číst více

U Kolji

restaurace-u-kolji

V této restauraci, kterou najdete v Mařákově ulici, můžete ochutnat nejen ukrajinské speciality, jako pravý boršč nebo blinčiky. Netradiční jídla, která zde nabízejí v příjemném prostředí, doplňují především masitá jídla mezinárodní kuchyně.

Cena jídel od 110 – 220 Kč, pivo 0,5l 25 Kč

...
Číst více
Restaurace Malý svět

restaurace-maly-svet

Na jedné z nejstarších ulic v centru města, přímo pod zámkem, se nachází Restaurace Malý svět, kde ve spojení s galerií naleznete klid pro vychutnání jídel české i mezinárodní kuchyně. Jídelní lístek zde není tak obsáhlý, zato však vaří z kvalitních a čerstvých surovin. V letních měsících lze využít střešní terasu s výhledem na zámek.

Cena jídel od 160 – 280 Kč, pivo 0,5l 35 Kč

...
Číst více
Chocco Caffé

cocco-caffe

Kavárna Chocco Caffé se nachází v srdci Smetanova náměstí v domě č. 117, v jehož přízemí je kavárna umístěna. Je to prostor s puncem minulosti, kde se můžete zastavit, odpočinout si u dobré a kvalitní kávy, čokoládových pralinek a výborných dortů, a to vše přímo z vlastní výroby. Nabízí milé a útulné nekuřácké prostředí zařízené stylovým nábytkem s 25 pohodlnými místy k sezení.

Otevřeno: denně 9-18h.

...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.