KLATOVY

KlatovyKlatovy jsou západočeské okresní město ležící v Pošumaví, 42 km jižně od Plzně. Město je někdy také nazývané „brána Šumavy“. Královské město Klatovy založil kolem roku 1260 Přemysl Otakar II. Klatovy měly výhodnou polohu v blízkosti západní hranice země, kudy procházela obchodní cesta z Čech do Bavorska.

 

Dominantu města představuje Černá věž a budova radnice, obě stavby pocházejí ze 16. století. Vedle nich na náměstí v centru Klatov stojí barokní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. Pod kostelem se nacházejí klatovské katakomby, podzemní prostory určené k pohřbívání jezuitů i osob, které nebyly členy řádu. Další významnou církevní stavbou je kostel Narození Panny Marie s poutním obrazem Panny Marie Klatovské. Město návštěvníkům vedle řady zajímavých památek nabízí také kulturní vyžití. V Klatovech se od roku 1993 každoročně koná Mezinárodní folklorní festival, na který se sjíždí folklorní soubory z mnoha zemí. Festival je spojen s klatovskou poutí, která je nejen kulturní, ale také církevní akcí, kdy městem prochází průvod s obrazem Panny Marie Klatovské.

Město Klatovy se nachází 40 km na jih od Plzně a z Prahy autem je to 130 km. Do města Klatovy vede přímé a časté autobusové i vlakové spojení z města Plzně, tak z Prahy.

 

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.