1

 Lednice

mesto lednice

Obec Lednice má za sebou bohatou a pohnutou historii. Tento fakt byl v roce 1996 oceněn zápisem do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Obec lednice leží částečně v údolí řeky Dyje, ale i v údolí potoka Včelínka. Význačné hnízdiště vodních ptáků chrání národní přírodní památka Pastvisko u Lednice i přírodní památka Květné jezero. V nivě Včelínku byla ve středověku vybudována soustava rybníků, které se staly důležitým hnízdištěm a zastávkou vodního ptactva. Lužní lesy, louky i vodní plochy je významné naleziště řady chráněných druhů rostlin a živočichů. Okolí zámku bylo na počátku 19. století přebudováno v rozsáhlý anglický park, který je příkladem optimálního využití přírodního potenciálu krajiny v sadovnické tvorbě. V parku najdeme kromě domácích dřevin i bohatou sbírku cizokrajných stromů a keřů. Parkově upraveny jsou i břehy lednických rybníků a krajinářský význam má rovněž Bezručova alej, spojující Lednici s Valticemi. Vysokou hodnotu tohoto území vyjadřuje zapsání Lednicko-Valtického areálu do seznamu míst Světového kulturního dědictví UNESCO. (rozloha téměř 300 km2) 


Lazne lednice              

LÁZNĚ LEDNICE

Uprostřed nádherné přírody a pohádkových zámku se nacházejí nemladší léčebné lázně v České republice, Lázně Lednice. Jako jediné lázně v České republice je najdete v samém srdci Lednicko-valtického areálu, zapsaného na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO.

 

Tradiční lázeňská péče je založena na léčivé síle přírodního zdroje, kterým je v Lázních Lednice jodobromová voda.  Díky dlouhodobým poznatkům je pak léčba solankou vhodné doplňována dalšími procedurami, tak aby bylo dosaženo nejlepšího léčebného výsledku.

 

     

Třetihorní mořská voda

jodobromový přírodní léčivý pramen lednických lázní.

Po skončení alpinského vrásnění dolní Podyjí několikrát pokleslo a bylo zaplaveno. A hluboko pod našima nohama se pravěké more dočkalo nového života a díky moderní lázním vystoupilo na povrch, kde se začalo využívat k léčení pohybového ústrojí, neurologických a gynekologických nemocí a cévní soustavy. Lázeňský dum Perla využívá tuto jedinečnou jodobromovou minerální vodu zvanou „solanka“, která se svým obsahem jódu, přesahujících 30 mg/l, radí k nejkvalitnějším svého druhu v Evrope. Svým chemickým složením připomíná silné mineralizovanou vodu mořskou. Do lázní je jodobromová voda přiváděna z vrtu v nedaleké Charvatské Nové Vsi a dle pokynu ošetřujícího lékaře je aplikována. Během koupele, trvající 20 minut, dochází k vyparování jódu do ovzduší a je tak obohacováno jodové mikroklima, které svým obsahem jódu převyšuje přímořské oblasti. Ke vstřebávání jódu dochází inhalací, kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek. Jodová voda je nejúčinnější balneologických prostředek k léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických a gynekologických a také cévního systému. Jodobromová koupel má vynikající léčebné, protizánětlivé, preventivní, regenerační, ale i omlazující účinky.

        Lazne lednice 3Lazne lednice 2

 

Lazne lednice 4

 


Kontakt: Lázně Lednice ***superior

Lázeňský dum Perla

Břeclavská 700, 691 44 Lednice

tel.: +420 519 304 811

mob.. +420 724 730 804

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.lednicelazne.cz

 

Léčebné a relaxační pobyty

Vydejte se za odpočinkem k „moři“ do lednických lázní

 

Ponořte se do hojivé lázně a nechte působit léčivou sílu jodobromové vody! V lázeňském dome Perla máte more na dosah ruky. Lázeňský dum Perla je moderní rehabilitační zařízení nacházející se v těsné blízkosti zámeckých zahrad, do kterých je možné dostat se procházkou po nové moderní lázeňské kolonádě. Hotel Perla nabízí široké spektrum léčebných a relaxačních pobytu v délce od 3 dnu. To, zda si vyberete jen krátkodobý intenzivní pobyt či týdenní léčebný balíček, je na Vás. Dostane se Vám zde vysoce profesionální péče, ať již k nám přijedete relaxovat, zlepšit si fyzickou kondici či zregenerovat své unavené svaly a klouby. Lázně Lednice nabízejí dokonalou harmonii relaxace a léčby v nádherné přírodě. Využijte nejširší lázeňskou nabídku procedur a léčebných i relaxačních pobytu. Komfort i luxus v rodinném prostředí a navíc pod jednou střechou na Vás ceká v lázeňském dome Perla. Přijeďte k nám zapomenout na starosti a shon všedních dnu a užívejte si klidu a pohody v lednických lázních. Báječný odpočinek pro tělo i duši najdete právě u nás.

     

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.