Lázně Bohdaněč

lazne bohdanec

Poklidné město s téměř 3,5 tisíci obyvateli leží 8 km severozápadně od Pardubic. Původně nevýznamná osada Bohdaneč zaznamenala rozmach na přelomu 15. a 16. století, kdy majitel pardubického panství Vilém z Pernštejna vybudoval v okolí rozsáhlou síť rybníků. Pernštejnská rybniční soustava, čítající tou dobou 300 rybníků, byla napájena z řeky Labe uměle vybudovaným Opatovickým kanálem, ve své době největším vodním dílem v Čechách. Přes 32 km dlouhý kanál slouží dodnes a je významnou stavebně-technickou a přírodní památkou.

lazne bohdanec rybyTradice rybníkářství v Bohdanči přetrvala, pravidelné podzimní výlovy jsou lákadlem pro milovníky ryb z širokého okolí. Rybníky jsou také hnízdištěm vzácných druhů vodního ptactva. Na území rybníků Bohdanečský a Matka je vyhlášena národní přírodní rezervace a ptačí oblast pro ochranu chřástala kropenatého. Další rozkvět města nastal na přelomu 19. a 20. století po založení slatinných lázní bohdanečským rodákem Janem Veselým.

Lázeňství, zaměřené na léčbu pohybového ústrojí, i okolní příroda předurčily budoucí rekreační charakter města. Vody a rákosiny rybníků spolu s rozlehlými loukami a lužními lesy vtiskly okolní krajině charakteristickou tvář. 

Rovinatý kraj vybízí návštěvníky k procházkám, cyklistickým výletům po značených trasách či k projížďkám na koni. Malebná zákoutí Opatovického kanálu lákají k plavbě na lodičkách. Ve městě je možné obdivovat klasickou i moderní architekturu. Zejména pak jedinečné dílo Josefa Gočára. Lázeňský pavilon Gočár, který byl slavnostně otevřen v roce 1913, našel jako jedna z mála staveb kubistického slohu místo v učebnicích architektury. Jméno architekta připomíná také Gočárův okruh, naučná trasa, která provádí návštěvníky významnými místy ve městě. Další architektonické dominanty, původně renesanční budova radnice a barokní kostel sv. Maří Magdalény, se nacházejí na Masarykově náměstí. Nejen okolní příroda a lázeňský park, ale i centrum města s fontánami dotvářejí atmosféru lázní – místa odpočinku a blahodárného klidu.

Kalendář tradičních akcí:5880-lazne-bohdanec

• Cyklopaťák – duben
• Koncerty v kostele sv. Maří Magdalény – duben,
   červen, listopad
• Vítání ptačího zpěvu – květen
• Otevírání lázeňské sezóny – květen
• Městské hudební slavnosti – květen, červen
• Dětský den – červen
• Magdalénská pouť – červenec
• Rozloučení s létem – září
• Výlov Bohdančského rybníka – říjen
• Vítání sv. Martina – listopad
• Rozsvícení vánočního stromu – prosinec

 

 

Kontakt: Městsko-lázeňské informační centrum Lázně Bohdaneč, o.p.s.

Pernštýnská 117, 533 41 Lázně Bohdaneč, tel.: 466 924 221, 774 444 234

www.ic.bohdanec.cz, www.lazne.bohdanec.cz, www.bohdanecsko.cz

 

logo lazne bohdanec

LÁZNĚ BOHDANEČ

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí  olabské nížiny. Lázeňské domy obklopené spoustou zeleně, kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní. 

Lázně Bohdaneč jsou bohaté vlastními přírodními léčivými zdroji, rozsáhlými ložisky slatiny z nedalekém okolí a přírodní minerální vodou. Artézský vrt je hluboký 347,5 m pochází z let 1913 – 1914. byl pojmenován „Panenka“. V 70. letech 20. století bylo přistoupeno k vyhloubení nového vrtu nazvaného „Nová Panenka“, tento vrt dosahuje hloubky 388 metrů. Minerální voda je ryzí alkalická kyselka, kromě zvýšeného obsahu mineralizace vyniká tento přírodní léčivý zdroj vyšším obsahem fluoridových prvků. Léčebné lázně Bohdaneč slouží k léčbě pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, Bechtěrevovu nemoc. Zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci. Jsou vyhledávaným místem nejen k léčbě, ale také k zajištění prevence, relaxaci a odpočinku. K tomu jsou také přizpůsobeny produktové balíčky a široká škála nabízených služeb. Dlouholetá tradice lázní, vynikající zdejší specialisté, okolní příroda a široká nabídka kulturních a zábavných programů jistě přispěje nejen ke zlepšení Vašeho zdraví, ale také k relaxaci a odpočinku. Překrásné prostředí je rovněž vhodným místem ke strávení Vaší dovolené nebo třeba i víkendovému pobytu, kde načerpáte nové síly a zapomenete na každodenní starosti všedního dne. Lázeňský komplex je umístěn v rozlehlém parku, se nádhernou zahradní úpravou. Ubytování je nabízeno v několika pavilonech různých kategorií.

 

Léčebné lázně Bohdaneč a. s.

lazne bohdanec 4

WELLNESS POBYT

4 noci – cena od 4 910,- korun

Strava: polopenze s možností dokoupení

plné penze – pobyt začíná večeří a končí

snídaní (v den příjezdu je pokoj připraven

po 14.00 hod., v den odjezdu je nutné uvolnit

pokoj do 11.00 hod.)

Při nástupu na pobyt v neděli nebo pondělí

sleva 10 % na pobyt.

Léčebný program zahrnuje 6 procedur:

• 1x masáž horkými lávovými kameny nebo

1x aromamasáž částečná

• 2x aromatická koupel s bylinnou solí +

suchý zábal nebo 2x perličková nebo

vířivá koupel s bylinnou přísadou + suchý

zábal

• 1x medovo-mléčný zábal nebo 1 x aromatický

zábal s mořskou řasou

• 1x finská a parní sauna nebo 1x whirlpool

• 1x klasická masáž částečná

• V ceně pobytu je zahrnut opakovaný

vstup do bazénu po celou dobu pobytu

ve vyhrazených hodinách pro veřejnost,

dle volné kapacity.

Možnost dokoupení dalších procedur dle

vlastního výběru.

Pobyt je uveden včetně DPH, cena zahrnuje

4x ubytování, 4x polopenzi a léčebný

program. Cena nezahrnuje lázeňský poplatek

ve výši 15 Kč/os. a noc.

1 x volný vstup do finské a parní sauny

a whirlpoolu po dobu pobytu klienta, dle

volné kapacity Wellness centra a župan

k dispozici.

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.