Praha - Malostranské náměstí

Praha - Malostranské náměstí

Zajímavá místa v Praze

Malostranské náměstí je hlavním náměstím Menšího Města pražského (Malé Strany). Toto město bylo založeno „králem železným a zlatým” Přemyslem Otakarem II. v roce 1257 na místě staršího osídlení. Uprostřed náměstí vznikl již ve 13. století kostel sv. Mikuláše. Dnešní chrám je barokní novostavba z 18. století – dílo Kryštofa a jeho syna Kiliána Ignáce Dientzenhoferových. Patří k nejkrásnějším dokladům českého…

Praha - Staroměstské máněstí

Praha - Staroměstské máněstí

závan středověku s moderní gastronomíí

Staroměstské náměstí je nejvýznamnějším náměstím nejstaršího pražského královského města. Zde se odehrávaly i jeho pohnuté dějiny. Náměstí bylo svědkem oslav královských svateb i volby českého krále Jiřího z Poděbrad (1458), ale také poprav, z nichž nejtragičtější se konala v roce 1621.

Karlovy Vary - Jelení skok

Karlovy Vary - Jelení skok

další krátký popisek

Při návštěvě těchto, ale i dalších vyhlídek uvidíte centrum města a krásné fasády historických budov linoucích se podél řeky Teplá jako na dlani. Na rozhlednu Diana vás dopraví lanová dráha, jejíž spodní stanici naleznete u Vřídelní kolonády na Divadelním náměstí.

Mariánské lázně

Mariánské lázně

domácí pohoda spojená s lázeňskou péčí

Hrad a zámek Jindřichův Hradec

Hrad a zámek Jindřichův Hradec

romantický i tajemný a s černou kuchyní

Zámek v Jindřichově Hradci patří k našim nejznámějším a nejrozsáhlejším objektům.

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2014 JoomlaWorks Ltd.

PRAKTICKÝ PRŮVODCE

Právě se Vám do rukou dostal průvodce Prahou a českými městy, který pro vás sestavil „domorodec“. To neznamená, že vylezl právě z jeskyně, ale že je to místní občan, který rád cestuje a ve vlastním městě a teritoriu vám doporučuje co vidět, kam se jít najíst, kam na procházku, kde zaparkovat, aby vám nehrozilo odtažení a čeho se prostě vyvarovat. 

Asi tak jako ve vtipu o mostě kdesi v Rusku na dálném východě. Jede první motorista na motorce. Přijede k mostu, sejde k řece a motorku přenese. Přijede druhý s žigulíkem, sjede dolů k řece, najde brod a přejede na druhou stranu. Přijede třetí auto cizinec v pěkném mercedesu. Najede na most, jede, most se prolomí a auto spadne do hlubokého koryta řeky.

Dole se dívají dva místní domorodci a říkají: Vot inostráněc, jedět, jedět i mosta ne vídit.

V překladu by to znělo asi takto: No prosím cizinec, klidně si vjede na most, i když je to životu nebezpečné.

 

38133420 2116651985074490 7217760985526829056 n

 

Podobně na nás působí např. auto plné věcí zaparkované v Praze na nehlídaném parkovišti.

Pokud nechcete, aby vám auto vykradli, všechno vyndejte, kufr nechte nezakrytý, aby každý zloděj viděl, že není co ukrást. Pak vás nechá na pokoji. Pražáci to moc dobře ví, většinou za tuto znalost zaplatili vyraženým okénkem a ztrátou věcí uvnitř. Pokud se budete touto radou řídit i vy, ztráta věcí vám nehrozí.

Doufáme, že tento průvodce vám zpříjemní pobyt v České republice, pomůže najít program přímo pro vás a ještě vám ušetří něco z vlastní kapsy. Bavte se s vervou a nezapomeňte na základní ostražitost.

Vaši domorodci

 

Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Praha Středočeský kraj

 

Piktogramy a naše doporučení

Otevřeli jste si právě naše stránky a chystáte se vymyslet a poskládat váš program? Pak se nechte inspirovat našimi tipy a doporučeními. Každé město, o kterém píšeme a které jsme si pro vás připravili, vám nabídne zajímavou historii, množství památek, spoustu akcí, sportovních i kulturních. Pokud máte ale ještě další nápady, napište nám a my se pokusíme ve spolupráci s informačními centry vytvořit pro vás program, které vám padne jak sako, do kterého se s radostí obléknete. Sako střižené na míru sportovnímu pánovi, parádivé slečně, malému špuntíkovi nebo důstojnému staršímu páru. Jako padnoucí sako může být i váš program v Praze. Kultura, zábava, dobré jídlo to je naše nabídka. Vyzkoušejte si naši nabídku, nechte se překvapit a hlavně se dobře bavte.

Vymysleli jsme si pro vás také speciální piktogramy, které by vám vaše rozhodnutí mohly ulehčit.

Doprava Památky Vhodné pro rodiny s dětmi
 DOPRAVA PAMÁTKY PRO RODINY S DĚTMI
Restaurace Šetří peněženku TIP průvodce
 RESTAURACE, KAVÁRNY VÝHODNÁ NABÍDKA NÁŠ TIP
Ubytování Zábava Co navštívit
 UBYTOVÁNÍ ZÁBAVA CO NAVŠTÍVIT

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.